ukázky starých rukopisů a prvotisků

Text dotazu

Prosím Vás o sdělení, zda na stránkách NK najdu v diginální podobě ukázky výše jmenovaných dokumentů, které máte ve fondu. Jestli ano, prosím o sdělení cesty k vyhledání. Děkuji.

Odpověď

Dobrý den, digitalizované rukopisy a staré tisky najdete v databázi Manuscriptorium, přístup z hlavní stránky NK je přes rubriku Portály. Manuscriptorium funguje jako otevřený katalog rukopisů a starých tisků, přičemž digitalizované dokumenty jsou volně přístupné pouze v náhledu. Pro kvalitní zobrazení je třeba navštívit instituci s plným přístupem.
NK nicméně zpřístupňuje zdarma několik vybraných dokumentů z Manuscriptoria, a to na adrese: http://www.manuscriptorium.com/Site/CZE/volne_dostupne_dokumenty.asp .