Uffo Daniel Horn

Text dotazu

píšu diplomovou práci o spisovateli, který se jmenuje Uffo Daniel Horn. Jedná se o česko-německého autora, který il v 19. stol. a narodil se v Trutnově. Existuje monografie o tomto autorovi? Pokud ano, kdo ji napsal a kde ji mohu nalézt.

Odpověď

O Uffo Hornovi jsem zjistila tuto literaturu:

Čermáková, Barbora: Uffo Horn : německý básník v Čechách (1817-1860) diplomová práce - Jihočeská univerzita

Barbora Čermáková: Nacionalizace českých Němců roku 1848 na příkladu básníka Uffo Horna, bakalářská práce, 2001 Karlova univerzita, uloeno ve skladu v Jinonicích, signatura BB 57/01

Wurzbach von, Wolfgang: Uffo Horn, In. Dichtung, Deutsche und Kunst, Prag 1901 (jde asi o článek, mohli by to mít v Národní knihovně)

Lindemayr, J.: Uffo Daniel Horn (je to v němčině, měla by to mít Národní knihovna)