Údaje v databázi České národní bibliografie

Text dotazu

Dobrý den, chtěl bych se zeptat co znamenají údaje, které se nacházejí v anotaci díla vyhledaného na stránkách ČNB na konci zkráceného ISBD formátu a to- např. \"-- 107, [3] s. : [8] obr. příl. ; 8°. -- (Verne, Jules: Spisy ; Sv. 3)\" .

Odpověď

Dobrý den, -- 107, [3] s. : [8] obr. příl. ; 8°. -- (Verne, Jules: Spisy ; Sv. 3)\ jsou údaje týkající se fyzického popisu knihy, v pevném pořadí s pevnou interpunkcí jsou součástí katalogizačního záznamu.
107 značí, že poslední čílovanou stranou knihy je strana 107, na 3 stranách knihy se nachází pravděpodobně předmluva, nebo doslov - tyto strany nejsou čílované a tak jejich počet katalogizátor doplnil do hranatých závorek. Na již zmíněných stranách se nachází také 8 stran obrazových příloh (také nečíslovaných).
8° značí velikost knihy, v současnosti iž užíváme míru v centimentrech, ale ve starčích katalozích se ještě setkáme s těmito symboly (Označení formátu knihy, jejíž každá složka vznikla přeložením archu papíru na 8 listů (resp. 16 stran).
Do kulaté závorky vepisuje katalogizátor název edice, popř. číslo svazku v edici.

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

14.02.2008 08:32

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu