Učení, paměť

Text dotazu

Jak se mám učit, aby mi toho v hlavě zůstalo co nejvíce?

Odpověď

Pokud myslíte svůj dotaz vážně, o čemž máme jisté pochybnosti, existuje několik možností a rad. Nedostatek může spočívat v tom, že studiu nevěnujete dostatečný čas a rozptylujete se zábavou namísto vážné činnosti. Pak vám samozřejmě v hlavě zůstane ledasco.
Problém může také spočívat v tom, že vaše paměť odmítá přijímat informace, nebo vám velmi rychle vyprchají. V tom případě by bylo možná vhodné změnit pole působnosti. V každém případě existují metody a způsoby, jak proces učení a pamatování zkvalitnit. V tom případě vám doporučujeme, abyste se obrátil na pedagogicko-psychologickou poradnu, popřípadě navštívil odborného psychologa (příslušné kontakty najdete na této adrese:
http://office.amaio.com:8888/skolyPortal/apl/typSkoly?fld_typSkoly=O01&typSkolySubmit=y).
Samozřejmě se také můžete obrátit na Národní pedagogickou knihovnu Komenského (http://www.npkk.cz/), kde by vám poradili z hlediska své specializace lépe.

Obor

Psychologie

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

29.02.2008 09:55

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu