Učení, paměť

Text dotazu

Jak se mám učit, aby mi toho v hlavě zůstalo co nejvíce?

Odpověď

Pokud myslíte svůj dotaz vážně, o čemž máme jisté pochybnosti, existuje několik možností a rad. Nedostatek může spočívat v tom, že studiu nevěnujete dostatečný čas a rozptylujete se zábavou namísto vážné činnosti. Pak vám samozřejmě v hlavě zůstane ledasco.
Problém může také spočívat v tom, že vaše paměť odmítá přijímat informace, nebo vám velmi rychle vyprchají. V tom případě by bylo možná vhodné změnit pole působnosti. V každém případě existují metody a způsoby, jak proces učení a pamatování zkvalitnit. V tom případě vám doporučujeme, abyste se obrátil na pedagogicko-psychologickou poradnu, popřípadě navštívil odborného psychologa (příslušné kontakty najdete na této adrese:
http://office.amaio.com:8888/skolyPortal/apl/typSkoly?fld_typSkoly=O01&typSkolySubmit=y).
Samozřejmě se také můžete obrátit na Národní pedagogickou knihovnu Komenského (http://www.npkk.cz/), kde by vám poradili z hlediska své specializace lépe.