úbytkový seznam

Text dotazu

Dobry den. na internetu jsem nasel ubytkovy seznam vasich knih. Chci se zeptat, jestli je mozne z nej objednat nejakou knizku. Priznam se, nevim presne co to znamena ubytkovy seznam. Schanim starsi vodackou literaturu a v spominanem seznamu se objevil titul: Holecek Amaterska stavba kanoi a kajaku, o ktery bych mel vazny zajem. Dekuji s pozdravem

Odpověď

Dobry den, Narodni knihovna CR nezverejnuje zadne ubytkove seznamy knih, protoze prakticky literaturu nevyrazuje. Domnivam se, ze jste videl ubytkovy seznam jine knihovny, prip. nabidku nejakeho antikvariatu nebo jine podobne instituce. Vim, ze bezne knihovny se statutem "verejna" knihovna literaturu vyrazuji a nabizi jinym knihovnam nebo zajemcum za symbolickou  cenu. NK CR je vsak knihovnou archivni, uchovava veskerou knizni produkci, ktera vysla na uzemi CR, viz "...Zákonem 257/2001 Sb., o knihovnách a podmínkách provozování veřejných knihovnických a informačních služeb (knihovní zákon) je definována jako knihovna s univerzálním knihovním fondem, doplněným specializovanými fondy, která trvale uchovává konzervační a historický fond...".
Dotaz jsem konzultovala i s jednim ze zpracovatelu hesla ubytkovy seznam, viz nize, ktery potvrdil moji domnenku.

Bohuzel jsem ale v nasem katalogu  knihu od autora Holecka s nazvem Amaterska stavba kanoi a kajaku nenasla.  Titul, ktery hledate, jsem nasla
v:

Centrální katalog UK

Název Amatérská stavba kanoí a kajaků / J. Holeček

Autor Holeček, Josef , 1921-

Rok 195u

Předmět kajaky

Předmět kanoistika

Předmět lodní sporty

Předmět příručky

MDT - třídění 797.1

Naklad. údaje Praha : Česká obec sokolská , [195-].

Fyzický popis 20 s.

Sigla vlastníka ABD014

Sigla   ABD014
Název instituce   Univerzita Karlova v Praze - Fakulta tělesné výchovy a
sportu - Ústřední tělovýchovná knihovna
Cizojaz.var.názvu   Charles University in Prague - Faculty of Physical
Education and Sport - Central Library
Zkratka   FTVS UK
IČO - DIČ   00216208 - CZ00216208
Kraj   Hlavní město Praha
Adresa   José Martího 31, 162 52 Praha 6 - Veleslavín
Odpovědná osoba   PhDr. Jana Bělíková (vedoucí knihovny) ; tel.: 220 172 327
belikova@ftvs.cuni.cz

Doporucuji obratit se na knihovnu FTVS se zadosti o zhotoveni kopie knihy nebo jeji casti pro osobni potrebu.

     Termin              seznam ubytku knihovniho fondu
     Ekvivalent           katalog ztrat knihovniho fondu x (zast.)
     Ekvivalent           ubytkovy seznam x
     Termin anglicky     withdrawals register
     Termin anglicky     de-accession register
     Termin anglicky     discards register
     Vyklad terminu     Zakladni evidencni doklad knihovny, ktery obsahuje
veskere ubytky knihovniho fondu.
                          [VODICKOVA-CEJPEK-1965:92]
                          [PECH-1986:51]
                          [ORGANIZACE-1967:23]
     Normativni vyklad  (v norme termin ubytkovy seznam) Zaznam dokumentu vyrazenych z fondu nebo sbirky.
                          [CSN ISO 5127-2003]
     Zdroj vykladu       VODICKOVA-CEJPEK-1965:92
     Zdroj vykladu       PECH-1986:51
     Zdroj vykladu       ORGANIZACE-1967:23
     Zdroj norm.vykladu  CSN ISO 5127-2003
     Pribuzny termin  ubytek
     Autor hesla          Snydr, Mirko
     Lektor hesla         Stocklova, Anna
     Redaktor hesla       Schwarz, Josef
     Redaktor hesla       Burgetova, Jarmila
     System. cislo     000000799