U Bulhara , Praha

Text dotazu

Dobrý den, zajímalo by mne jak a kdy vznikl místní název v Praze U Bulhara. Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

ulice U Bulhara je v knize Pražský uličník popsána takto: "U Bulhara, Nové Město, Žižkov. 14.8.1979 byla úředně pojmenována podle polohy ulice. Pomístní název však existoval mnohem dříve a byl velmi vžitý. V těchto místech mívali zelinářské zahrady Bulhaři, jejichž hlavní kolonie byla v Michli při Botiči. Bývala tu i hospoda U Bulhara."

Zdroj:
Pražský uličník : encyklopedie názvů pražských veřejných prostranství. 2.díl (O-Ž). 1. vyd. Praha : Libri, 1998. ISBN 80-85983-25-7 (díl 2 : váz.)