týrání hospodářských zvířat

Text dotazu

Kam se obrátit a jaký postup zvolit při podezření na týrání zvířat v teletníku.

Odpověď

Dobrý den,

odbornou činnost péče o pohodu a ochranu zvířat proti týrání, zejména metodické řízení dozoru a výkon dozoru ve vyhrazených případech, pravidelné hodnocení činnosti, předkládání opatření a odborných návrhů provádí v rámci Státní veterinární správy České republiky odbor ochrany zdraví a pohody zvířat - oddělení péče o pohodu zvířat. Dozor vykonávají inspektoři krajských veterinárních správ a městské veterinární správy. Musíte se tedy obrátit buď na příslušnou Krajskou veterinární správu - ústřední pracoviště, nebo na Váš nejbližší inspektorát. Adresy naleznete v levé liště (Krajské veterinární správy) na http://www.svscr.cz/ . Pokud se jedná o Plzeňský kraj, je to:

Krajská veterinární správa pro Plzeňský kraj

Družstevní 13

301 00 Plzeň

Telefon: 377 333 820

e-mail: kvsp@svscr.cz

Úřední hodiny: Po 8.00–17.00

               St 8.00–17.00

Úřední hodiny podatelny: Po,St 7.30 – 17.00

                         Út,Čt,Pá  7.30 – 15.00

Inspektoráty:

Inspektorát Domažlice

Haltravská 437

344 01

Domažlice

Inspektorát Klatovy

Gorkého 462

339 11

Klatovy

Inspektorát Plzeň-jih

Masarykovo nám. 109

334 01

Přeštice

Inspektorát Plzeň

Družstevní 13

301 00

Plzeň

Inspektorát Rokycany

Plzeňská 399/III

337 11

Rokycany

Inspektorát Tachov

Volyňská 1544

347 01

Tachov