typologie knihovnických informačních dokumentů - retrospektivní

Text dotazu

Dobrý den, dostala jsem ve škole zpracovat referát o retrospektivní službě, a nevím kam se mám obrátit.Proto bych Vás chtěla požádát,zda li byste mi mohli pomoci.Nejlépe doporučit nějakou internetovou stránku.Děkuji

Odpověď

Dobrý den, z vašeho dotazu nám není zcela jasný předmět vaší práce (retrospektivní služba). Nicméně v těchto případech doporučujeme zdroje (referáty samozřejmě nezpracováváme).
Můžete využít terminologickou databázi KTD (http://sigma.nkp.cz/F), kde jsou základní termíny definovány a uvedena také literatura. Můžete např. zadat termín retrospektivní, zda některé uvedené heslo odpovídá. Dále můžete využít databázi knihovnické literatury KKL (tamtéž). U některých dokumentů jsou uvedeny linky na plné texty, jinde je třeba pracovat s tištěnými dokumenty.
V NK dále je k službám čtenářů studovna knihovnické literatury: http://knihovnam.nkp.cz/sekce.php3?page=04_knihovna_knihovnicke_literatury.h
tm&PHPSESSID=da937b5b22eeb84c0b33ea0c2ee779e5 .
Ta nabízí přístup k placeným zahraničním knihovnickým a informačním bázím, dokumenty z oboru knihovnictví k prezenčnímu studiu. Na těchto stránkách najdete další odkazy, popř. na adrese kkl@nkp.cz můžete konzultovat termíny z oboru knihovnictví.