typologie knihovnických informačních dokumentů - retrospektivní

Text dotazu

Dobrý den, dostala jsem ve škole zpracovat referát o retrospektivní službě, a nevím kam se mám obrátit.Proto bych Vás chtěla požádát,zda li byste mi mohli pomoci.Nejlépe doporučit nějakou internetovou stránku.Děkuji

Odpověď

Dobrý den, z vašeho dotazu nám není zcela jasný předmět vaší práce (retrospektivní služba). Nicméně v těchto případech doporučujeme zdroje (referáty samozřejmě nezpracováváme).
Můžete využít terminologickou databázi KTD (http://sigma.nkp.cz/F), kde jsou základní termíny definovány a uvedena také literatura. Můžete např. zadat termín retrospektivní, zda některé uvedené heslo odpovídá. Dále můžete využít databázi knihovnické literatury KKL (tamtéž). U některých dokumentů jsou uvedeny linky na plné texty, jinde je třeba pracovat s tištěnými dokumenty.
V NK dále je k službám čtenářů studovna knihovnické literatury: http://knihovnam.nkp.cz/sekce.php3?page=04_knihovna_knihovnicke_literatury.h
tm&PHPSESSID=da937b5b22eeb84c0b33ea0c2ee779e5 .
Ta nabízí přístup k placeným zahraničním knihovnickým a informačním bázím, dokumenty z oboru knihovnictví k prezenčnímu studiu. Na těchto stránkách najdete další odkazy, popř. na adrese kkl@nkp.cz můžete konzultovat termíny z oboru knihovnictví.

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

06.02.2008 18:22

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu