Týdeník Mladý svět

Text dotazu

Existuje elektronická podoba týdeníku Mladý svět? Je možně vyhledat konkrétní článek např. o košíkové studentů gymnazia v Třeboni? Děkuji za radu.

Odpověď

Dobrý den, Některé časopisy i knihy jsou v elektronické podobě k dispozici na portálu Kramerius (http://kramerius.nkp.cz/kramerius/Welcome.do?lang=cs), částečně zcela volně, část, hlavně ty novější, jen v budově NK (z důvodu autorských práv). V obsahu portálu pak lze vyhledávat. Mladý svět tu bohužel prozatím není.

Mladý svět uvádí mezi svými zdroji mediální databáze Anopress (www.anopress.cz), v přístupu, který je k dispozici v Národní knihovně, jsme se však k vyhledávání v Mladém světě nedostali. Patrně je MS, i jako zaniklý časopis, součástí zvláštní licence, kterou již NK nemá. Více byste zjistil snad dotazem u firmy Anopress. V každém případě Anopress zveřejňuje dokumenty od r. 1996.

Pokud jde o vyhledávání, snad by bylo možné využít také bibliografie, pro některá období by to ovšem bylo poměrně pracné a výsledek nelze předem zaručit.
Pro články v časopisech od r. 1991 je k dispozici databáze ANL (http://sigma.nkp.cz/F/), pro starší období tištěné bibliografie:
Bibliografický katalog ČSR, : Články v českých časopisech (vycházelo od r.
1953).
Tato bibliografie je k dispozici v Referenčním centru národní knihovny.

Obor

Informace o vydaných dokumentech

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

21.05.2009 15:35

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu