Týden knihoven

Text dotazu

Zajímalo by mne, který ročník Týdne knihoven letos vlastně je. Dále pak, z jakého podnětu byl vyhlášen první Týden knihoven.

Odpověď

Dobrý den, týden knihoven by měl letos proběhnout po deváté. Pokud jde o původní podnět, předáváme váš dotaz paní Houškové. Informační stránky SKIPu zřejmě znáte: http://skip.nkp.cz/ .

Dobry den. Jde opravdu o 9. rocnik Tydne knihoven. Tyden vznikla jako aktivita sekce verejnych knihoven Svazu knihovniku a informacnich pracovniku CR (SKIP). Konkretne tuto myslenku meli soucasne dva lide (vim to zcela presne, protoze jsem byla jednou z nich :-); druhym byl dr. Vladislav Raska z Knihovny K. Dvoracka ve Vyskove) a nahodne o tomto napadu vzajemne hovorili na jedne ze vzdelavacich akci. Motivem pro vyhlaseni Tydne knihoven byla snaha o prezentaci knihoven jako modernich instituci s daleko sirsim zaberem cinnosti a sluzeb, nez je pouhe pujcovani; slo tedy o snahu propagovat knihovny a jejich sluzby v plne siri, o rozvoj PR knihoven a SKIP. V tomto duchu byl navrh akceptovan sekci a nasledne vykonnym vyborem SKIP a v tomto duchu je Tyden knihoven nadale poradan.

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

14.02.2008 16:09

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu