Turecko, národní parky

Text dotazu

Dobrý den, chtěl jsem se Vás zeptat, kolik je v Turecku národních parků a přírodních parků, kde by se dal najít jejich seznam.

Odpověď

Podle našich informací je v současné době v Turecku 39 národních parků, které se rozkládají na 797 000 ha. Počet přírodních rezervací se nám bohužel nepodařilo zjistit.
Seznam všech národních parků s podrobnými informacemi o nich naleznete na této adrese (v angličtině): http://www.allaboutturkey.com/millipark.htm.

Pokud máte zájem o informace o tureckých národních parcích v českém jazyce doporučovali bychom Vám některý z těchto turistických průvodců:
SWAN. Suzanne. Turecko. 1. vyd. Praha: Euromedia Group, 2003. ISBN 80-249-0131-6. (v tomto průvodci jsme nalezli nejvíce informací)

AYLIFFE, Rosie. Turecko. 1. vyd. Praha: Jota, 2002. ISBN 80-7217-056-2.

Mnoho zajímavých informací je také na volném internetu (bohužel ne v češitně). Do libovolného internetového prohledavače (např. www.google.com, www.yahoo.com) vepište "national parks + turkey". Získáte tak mnoho odkazů na webové stránky s touto tématikou.

Obor

Geografie. Geologie. Vědy o zemi

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

05.03.2008 12:16

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu