Turecko, národní parky

Text dotazu

Dobrý den, chtěl jsem se Vás zeptat, kolik je v Turecku národních parků a přírodních parků, kde by se dal najít jejich seznam.

Odpověď

Podle našich informací je v současné době v Turecku 39 národních parků, které se rozkládají na 797 000 ha. Počet přírodních rezervací se nám bohužel nepodařilo zjistit.
Seznam všech národních parků s podrobnými informacemi o nich naleznete na této adrese (v angličtině): http://www.allaboutturkey.com/millipark.htm.

Pokud máte zájem o informace o tureckých národních parcích v českém jazyce doporučovali bychom Vám některý z těchto turistických průvodců:
SWAN. Suzanne. Turecko. 1. vyd. Praha: Euromedia Group, 2003. ISBN 80-249-0131-6. (v tomto průvodci jsme nalezli nejvíce informací)

AYLIFFE, Rosie. Turecko. 1. vyd. Praha: Jota, 2002. ISBN 80-7217-056-2.

Mnoho zajímavých informací je také na volném internetu (bohužel ne v češitně). Do libovolného internetového prohledavače (např. www.google.com, www.yahoo.com) vepište "national parks + turkey". Získáte tak mnoho odkazů na webové stránky s touto tématikou.