třicetiletá válka, letáky a tisky

Text dotazu

Dobrý den, zajímám se o dobové letáky a pamflety z období třicetileté války. Existuje k tomuto tématu nějaká odborná literatura?

Odpověď

Dobrý den, základním pramenem,který zároveň obsahuje rozsáhlou přílohu s reprodukcemi dobových tisků, je kniha M. Bohatcové. (Bývá katalogizována pod dvojím titulem, uvádíme oba záznamy, ale jde o jednu publikaci).

Irrgarten der Schicksale / Mirjam Bohatcová ; aus dem Tschechischen übersetzt von Peter Aschner. -- Praha : Artia, 1966. -- 56 s. : 120 obr. příl.

Einblattdrucke vom Anfang des Dreissigjähringen Krieges / Mirjam Bohatcová ; aus dem Tschechischen [do něm.] übersetz. von Peter Aschner. -- Praha : Artia, 1966. -- 56 s. : 120 fot. příl.

V příloze uvádíme podrobné záznamy některých dalších textů, které se více či méně k tématu vztahují.

Publikace k tématu můžete hledat v bázích NK ČR (http://sigma.nkp.cz/F). NKC
- knihy, ANL - články v časopisech. Zkoušeli jsme zadat klíčové slovo třicetiletá válka, na což se zobrazí řada záznamů, které lze popřípadě dále specifikovat.

Obor

Historie a pomocné historické vědy. Biografické studie

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

17.09.2008 13:14

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu