třicetiletá válka, letáky a tisky

Text dotazu

Dobrý den, zajímám se o dobové letáky a pamflety z období třicetileté války. Existuje k tomuto tématu nějaká odborná literatura?

Odpověď

Dobrý den, základním pramenem,který zároveň obsahuje rozsáhlou přílohu s reprodukcemi dobových tisků, je kniha M. Bohatcové. (Bývá katalogizována pod dvojím titulem, uvádíme oba záznamy, ale jde o jednu publikaci).

Irrgarten der Schicksale / Mirjam Bohatcová ; aus dem Tschechischen übersetzt von Peter Aschner. -- Praha : Artia, 1966. -- 56 s. : 120 obr. příl.

Einblattdrucke vom Anfang des Dreissigjähringen Krieges / Mirjam Bohatcová ; aus dem Tschechischen [do něm.] übersetz. von Peter Aschner. -- Praha : Artia, 1966. -- 56 s. : 120 fot. příl.

V příloze uvádíme podrobné záznamy některých dalších textů, které se více či méně k tématu vztahují.

Publikace k tématu můžete hledat v bázích NK ČR (http://sigma.nkp.cz/F). NKC
- knihy, ANL - články v časopisech. Zkoušeli jsme zadat klíčové slovo třicetiletá válka, na což se zobrazí řada záznamů, které lze popřípadě dále specifikovat.