trest smrti

Text dotazu

Dobry den, pro svoji praci shanim seznam trestnych cinu, za ktere lze aktualne v jednotlivych statech udelit trest smrti. Muzete mi poradit dokument, kde sezenu aktualni informace?Dekuji za pomoc.

Odpověď

Dobrý den, Vámi požadovaný přehled trestných činů, za které se udělují v jednotlivých státech světa tresty smrti, pokud se udělují, naleznete v knize:

MONESTIER, Martin. Historie trestu smrti : dějiny a techniky hrdelního trestu od počátků po současnost. 3.vyd. Praha: Rybka : Knižní klub, 1999.

Mimo jiné je zde uveden postoj jednotlivých států k trestu smrti (provádí se, omezeně, zrušen a kdy), způsob popravy a činy, ze které je trest smrti udílen, popřípadě počet vykonaných poprav. Jednotlivé tabulky, které jsou v knize uvedeny zachycují stav k roku 1999.