Transformační proces Visegrádské čtyřky - Polsko, Maďarsko

Text dotazu

Dobrý den, potřebovala bych poradit s literaturou k tématu Transformační proces zemí Visegrádské čtyřky, především s literaturou zabývající se transformací Polska a Madarska.

Odpověď

Dobrý den,
zasílám seznam možných pramenů k vaší práci. Další můžete dohledat v Souborném katalogu VŠE na adrese http://library.vse.cz. Pokud jste student VŠE můžete využít i elektronické informační zdroje - http://www.vse.cz/zdroje/.

Literatura:
1. Druláková, Radka. Visegrad group within the EU: a stable or diluted coalition?. Praha: Oeconomica, 2007. 19 s. Faculty of International Relations Working papers, 7/2007 = Working papers Fakulty mezinárodních vztahů; 7/2007. Recenzované studie. ISBN 978-80-245-1334-8.

2. Steinmetzová, Dana, ed. Effective Responses to Globalisation: EU and beyond: round table "Europe on the move": research plan. Praha: Oeconomica, 2007. 148 s. ISBN 978-80-245-1255-6.

3. Turečková, Andrea, ed. a Rada, Csaba, ed. Regional governance in the Central and Eastern Europe: Czech-Hungarian V4 conference: research plan. Praha: Oeconomica, 2007. 189 s. ISBN 978-80-245-1230-3.

4. Jagodziński, Andrzej, ed. The Visegrad Group: a Central European constellation. Bratislava: International Visegrad Fund, 2006. 255 s. ISBN 80-969464-7-1.

5. Eger, Ludvík et al. Diversity management: comparison, the best practices of Visegrad countries. Plzeň: Nava, 2012. 139 s. ISBN 978-80-7211-420-7.

6. The Impact of EU Cohesion Policy on Small and Medium Enterprises Visegrad Countries: Integration of Social-Market Economy?: proceedings of the conference, held on 19.10.2010. 1st ed. Prague: IREAS, Institute for Structural Policy, 2010. 88 s. ISBN 978-80-86684-61-1.

7. Novotný, Jan. Price jumps in Visegrad country stock markets: an empirical analysis. Prague: CERGE-EI, 2010. 33 s. Working paper series, 412. ISBN 978-80-7343-210-2.

8. Hloušek, Miroslav. Growth accounting for Visegrad states: dual approaches. Brno: Centrum výzkumu konkurenční schopnosti české ekonomiky, 2007. 22 s. Working paper, č. 17/2007.

9. Morgese, Magdalena. Testing multi-factor asset pricing models in the Visegrad countries. Prague: CERGE-EI, 2007. 40 s. Working paper series, 323. ISBN 978-80-7343-122-8.

10. Polanský, Jiří a Vašíček, Osvald. Economic development of Visegrad countries: macroeconomic DSGE models. Brno: Centrum výzkumu konkurenční schopnosti české ekonomiky, 2007. 40 s. Working paper, č. 19/2007.

11. Vykoukal, Jiří a kol. Visegrád: možnosti a meze středoevropské spolupráce. Praha: Dokořán, 2003. 405 s. Bod. ISBN 80-86569-34-9.

12. 10 years of Visegrad cooperation. [Bratislava: International Visegrad Fund Secretariat, 2000]. [16] s.

13. Kirchner, Emil Joseph, ed. Decentralization and transition in the Visegrad: Poland, Hungary, the Czech Republic and Slovakia. Basingstoke: Macmillan, 1999. xviii, 237 s. Studies in economic transition. ISBN 0-312-22005-7.

14. Švejnar, Jan. Microeconomic issues in the transition to a market economy. Prague: CERGE-EI, 1991. 22 s. Working paper series; no. 1.

15. Klaus, Václav a Tomšík, Vladimír. Makroekonomická fakta české transformace. Vyd. 1. Brno: NC Publishing, 2007. 139 s. Gaia; 1. ISBN 978-80-903858-1-8.

16. Tomšík, Vladimír. Proces ekonomické transformace v zemích střední a východní Evropy. Část I. Praha: Vysoká škola ekonomická, 1999. 100 s. Studie z hospodářských dějin; č. 8. ISBN 80-7079-898-X.

17. Tomšík, Vladimír. Transformace ekonomik zemí střední a východní Evropy. Praha: Národohospodářský ústav Josefa Hlávky, 1998. 118 s. Studie Národohospodářského ústavu Josefa Hlávky; 5/1998.

18. Frydman, Roman et al. Small privatization: the transformation of retail trade and consumer services in the Czech Republic, Hungary, and Poland. Budapest: Central European University Press, 1994. 301 s. CEU privatization reports; Vol. 3. ISBN 1-85866-007-6.

19. Holman, Robert. Transformace české ekonomiky v komparaci s dalšími zeměmi střední Evropy. Praha: Centrum pro ekonomiku a politiku, 2000. 106 s. ISBN 80-902795-6-2.

20. Loužek, Marek. Zapomenutá transformace. Praha: Centrum pro ekonomiku a politiku, 1999. 120 s. ISBN 80-7203-205-4.

21. Musil, Petr. Trh práce a konkurenceschopnost polské ekonomiky v období transformace. Brno: Centrum výzkumu konkurenční schopnosti české ekonomiky, 2007. 33 s. Working paper, č. 21/2007.

22. Švejnar, Jan a kol. Česká republika a ekonomická transformace ve střední a východní Evropě. Praha: Academia, 1997. 359 s. ISBN 80-200-0568-4.

Závěrečné práce:
http://ciks.vse.cz/knihovna/Ruzne/vskp_dostupnost.aspx

1. Hruška, Jan. Výsledky procesu transformace v zemích Visegradské čtyřky. Praha, 2011. Vedoucí práce Emilie Kalínská.
2.Králiková, Kateřina. Analýza protikrizových opatření v oblasti daní v zemích Visegradské čtyřky. Praha, 2011. Vedoucí práce Lenka Láchová.
3. Pekárková, Šárka. Průběh a dopady krize v zemích Visegrádské čtyřky. Praha, 2011. Vedoucí práce Iveta Černá.
4. Tříletá, Barbora. Vnější ekonomická rovnováha zemí Visegrádské čtyřky v období let 2008 až 2010. Praha, 2011. Vedoucí práce Eva Karpová.
5. Blažejovská, Martina. Vývoj přímých zahraničních investic Visegrádské čtyřky po východním rozšíření EU - trendy v teritoriální a komoditní struktuře. Praha, 2009. Vedoucí práce Eva Karpová.
6. Kurnas, Martin. Transformácia obchodných vzťahov krajín Visegrádskej štvorky. Praha, 2009. Vedoucí práce Emilie Kalínská.
7. Ryška, Vojtěch. Podpora investic v zemích V4. Praha, 2009. Vedoucí práce Iveta Černá.

Internetové zdroje:
http://www.visegradgroup.eu/
http://www.econ.muni.cz/centrum-vyzkumu-konkurencni-schopnosti-ceske-ekonomiky/
http://www.businessinfo.cz/
http://www.businessinfo.cz/cs/zahranicni-obchod-eu/teritorialni-informace-zeme.html
http://cepin.cz/cze/index.php
http://ec.europa.eu/ceskarepublika/eu_house/index_cs.htm