Tradice pohostinství v ČR

Text dotazu

Dobrý den, jako téma své bakalářské práce - Tradice pohostinství v ČR hledám nějaké zdroje- knížky, články apod. Můžete mi s nějakými poradit, prosím?

Odpověď

Dobrý den,

literaturu k bakalářské práci na dané téma můžete vybrat z volně přístupného elektronického katalogu Národní knihovny ČR na www.nkp.cz, katalogy a databáze, báze NKC – knihy a ANL – články. Vyhledávat můžete pomocí kombinací klíčových slov. Knih na téma pohostinství je velké množství a vy sama nejlépe poznáte, která se vám hodí.

Ze starších titulů doporučujeme např.: DAŠEK, František. Pohostinství. Praha: Tiskařské a vydavatelské družstvo, 1949. Kniha je určena začínajícím i zkušeným číšníkům.

Z novějších titulů můžeme doporučit knihu METZ, Reinhold, GRUNER, Hermann a KESSLER, Thomas. Restaurace a host. Základní odborné vědomosti restaurace. Hotel. Kuchyně. Praha: Europa-Sobotáles cz., 2008., dále pak CIBULEC, Jindřich. Psychologie obsluhy. Praha: Merkur, 1984.

Použít můžete i knihy typu Příběhy slavných hostinců.  České Budějovice: Nakladatelství Růže, 2009.

BROULÍK, Petr. Nestárnoucí hospody. Příběhy hostinců, které přežily divné století. [Ostrava]: Šmíra-Print, 2008.

ČERMÁK, Miloslav. Olomoucké hospody, zájezdní hostince, hotely, vinárny a kavárny v minulosti. Olomouc: Memoria, 2004.