Toť řečeno

Text dotazu

Dobrý den, prosím neexistuje nějaký hezčí a doslovnější český ekvivalent anglického “That (being) said” / "Having said that” nebo francouzského “Ceci (étant) dit”? Hodně často se mi ta fráze dere na jazyk, ale nenapadá mě lepší ekvivalent než: přesto, nicméně, na druhou stranu… Ale to není tak pěkné. Klidně by to mohlo být i zastaralejší češtinou.

Odpověď

Dobrý den, pokusili jsme dát dohromady několik výrazů.

Tak říkajíc

Tak řečeno

Takřka

Řka

Podívejte se na zajímavý článek z časopisu Naše řeč o výrazu „takříkajíc“, myslím, že by vás mohl inspirovat, tam je vhodných výrazů více:

 http://nase-rec.ujc.cas.cz/archiv.php?art=6118