Titul DSc

Text dotazu

Na webu Akademie věd ČR je tato zpráva: "Slavnostní předání diplomů vědeckého titulu doktor věd (DSc.) Dne 30.5.2007 od 15.00 hodin se v budově Akademie věd ČR koná slavnostní předání diplomů vědeckého titulu "doktor věd". Diplomy předá novým doktorům věd předseda Akademie věd ČR prof. RNDr. Václav Pačes, DrSc." Podle jakého zákona se uděluje titul DSc.? V jakém poměru je k staršímu DrSc.?

Odpověď

Dobrý den,

na týchž stránkách Akademie věd je na pravé straně odkaz k textu o titulu DSc., dostanete se k následujícímu:
http://www.avcr.cz/ostatni.php?m=5&ID=5-03-01-00.

Více by vám sdělili na příslušných adresách uvedených zde.