Tísňové volání mobil

Text dotazu

Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat na jaké číslo se dovolání při stisku SOS tlacitka na seniorském mobilu. Vím že je to tísňové volání , tedy 112 nebo 155? Zkoušet číslo vytočit na ověření nechci, přijde mi to neetické. Na googlu jsem odpověď nenašla. Děkuji předem

Odpověď

Nalezli jsme, že:
  • SOS tlačítko při stisknutí odešle nouzovou zprávu (včetně odkazu na polohu telefonu v mapě) na předem vybrané telefony
  • Díky funkci SOS Locator je pro vybrané kontakty vždy možné zjistit, kde se telefon nachází – i bez stisknutí SOS tlačítka

Zdroj: https://www.mall.cz/mobilni-telefony-seniory/aligator-a675-senior-red

SOS tlačítko slouží k okamžitému přivolání pomoci a disponují jim především telefony pro seniory. Uživatel mobilu si nastaví jedno nebo více telefonních čísel (dle specifikací jednotlivých modelů), na které po stisknutí tlačítka automaticky začne volat nebo zašle SMS s předdefinovaným textem.

Zdroj: https://www.okay.cz/slovnik-pojmu/sos-tlacitko/