Thomas Glynn

Text dotazu

Dobrý den, zajímaly by mě nějaké informace o autorovi knihy Sexuální praxe (v originále Pratique sexuelle) Thomasi Glynnovi. Ráda bych věděla, kdy se narodil( 1935 nebo 1947?), jaké byl národnosti a jaké bylo jeho povolání (byl sexuolog, lékař nebo psycholog?). Nikde nemohu tyto informace najít. Děkuji moc

Odpověď

Dobrý den,
Souborný katalog ČR uvádí záznam knihy autora Thomase Glynna : Sexuální praxe. Praha: PLUTO, 1991. 160 s. ISBN 80-900192-1-8. Zároveň zde naleznete prolink na záznam v autoritní bázi, která uvádí o T. Glynnovi následující informace:
Thoma J. Glynn  se narodil  v roce 1947. Pedagog, psycholog,. Autor publikací z oblasti drogové prevence. Autor publikací z oblasti psychologie mládeže.
Tomuto autorovi by odpovídal záznam v bázi autorit Kongresoví knihovny v odkazu http://authorities.loc.gov/cgi-bin/Pwebrecon.cgi?AuthRecID=3735649&v1=1&HC=1&SEQ=20120907043808&PID=K486pq4cOrJMWKQjMWAZ5MEpBizn .

Zdá se, že p. Thomas Glynn se angažuje spíše v oblasti drogové či kuřácké prevence; velmi často je spojován s publikací: School Programs To Prevent Smoking (záznam např. http://www.eric.ed.gov/ERICWebPortal/search/detailmini.jsp?_nfpb=true&_&ERICExtSearch_SearchValue_0=ED373302&ERICExtSearch_SearchType_0=no&accno=ED373302).

Thomas Glynn by měl být spíše americké národnosti, ačkoli kniha Sexuální praxe byla přeložena z francouzského originálu. Toto je pro nás poněkud zavádějící a bohužel vnáší do pátrání po totožnosti autora této knihy trochu pochyby.

Použité zdroje:
Souborný katalog ČR a báze autorit - oboje dostupné na adrese http://aleph.nkp.cz/F