Thermoelektrický generátor

Text dotazu

Prosím o jakékoliv informace vztahující se k thermoelektrickým generátorům ("thermobateriím"), tj. zařízením přeměňujícím část tepelného toku v stejnosměrnou elektrickou energii pomocí sériově řazených thermočlánků. Mimo jiné byly tyto generátory použity i v průběhu 2. světové války k napájení polních tefonních a radiových ústředen (protože nejsou zdrojem rušení způsobeného jiskřením smýkavých kontaktů apod.). Zpravidla měly podobu polního kotle s ohništěm, komínkem, spalinovým ventilátorem, vodním (oběhovým)čerpadlem a chladičem. Menší TEG-y se používaly k napájení jednotlivých radiostanic a měly tvar kolárku umisťovaného na cylindr petrolejové lampy.

Odpověď

Za využití souborného katalogu ČR

www.caslin.cz jsme nalezli 4 publikace, které se zabývají vašim tématem. Pod jednotlivými dokumenty je vždy uvedeno, ve které knihovně si je můžete půjčit. Pokud pro Vás není žádná z níže uvedených knihoven dostupná, obraťte se na svou nejbližší knihovnu, která Vám zprostředkuje zapůjčení titulu přes meziknihovní výpůjční službu.www.google.cz se zadáním hesla termoelektrický generátor.uvádí heslo:

Obor

Fyzika a příbuzné vědy

Okres

--

Knihovna

Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje v Plzni

Datum zadání dotazu

07.07.2008 14:45

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu