the Times

Text dotazu

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, kdy budou tyto noviny k dispozici, nedávno jsem si je objednávala a přišel mi email,ze je jsou noviny nedostupne, tedy v podstatě oznámení, že mám smůlu.
Ráda bych se zeptala, jestli už bude možné si je objednat.

Odpověď

Dobrý den,

Všechny tři signaturové řady, na kterých leží The Times, jsou do odvolání nepřístupné. Nepřístupnost není otázkou dnů, ale měsíců, takže se budete muset obrátit na jinou knihovnu. Dívali jsme se a dle souborného katalogu periodik ČR nehlásí tento deník žádná knihovna. Možná byste toto periodikum objevila v naskenovaném katalogu velkých knihoven, jako jsou Knihovna AV ČR a Moravská zemská knihovna.

Možná by Vám mohl pomoci digitální archiv britských novin a časopisů: http://gdc.gale.com/products/the-times-digital-archive-1785-1985/ . Jen si myslím, že se tam nedají vyhledávat a tisknout celá čísla, ale pouze dílčí články. Jaké jsou možnosti bez poplatků je nutné prověřit.

Případně přímo archiv The Times: http://www.thetimes.co.uk/tto/archive/

V Národní knihovně máte možnost si kopie článků objednat a zaplatit přes Mezinárodní meziknihovní výpůjční službu. Bližší informace naleznete na tomto odkazu: http://www.nkp.cz/sluzby/chci-sluzbu/ziskat-knihu-nebo-kopie-z-jine-knihovny

Obor

Informace o vydaných dokumentech

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

27.11.2014 09:26

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu