The Times

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jakým způsobem je
možné ojednat si prohlížení novin The Times z roku 1960. V katalogu není
možnost objednání do studovny. Je nutné přijít osobně, nebo použít jiný
katalog? Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

v případě, že v online katalogu Národní knihovny NKC (http://aleph.nkp.cz/F/ ) nenaleznete půjčitelný exemplář, je dobré využít pod záznamem exempláře odkazovaný naskenovaný katalog KATIF (http://katif.nkp.cz ), kde se většinou druhý exemplář dohledá.

Noviny The Times z roku 1960 si můžete objednat právě prostřednictvím naskenovaných katalogů KATIF, zde použijte Generální katalog III (http://katif.nkp.cz/Katalogy.aspx) , který je vyčleněn pro periodický tisk.

Zde na levé straně zvolte zásuvku s písmeny TH - TOO a následně vpravo č. 194. Zobrazí se Vám naskenovaný katalogizační lístek novin, nahoře naleznete šipky pro listování v rámci periodika. Až naleznete konkrétní měsíce v požadovaném roce, zvolte tlačítko "Objednat titul", kde do zobrazeného formuláře napíšete příslušné údaje (do pole autor v případě periodik není nutné psát žádnou osobu, stačí např. neurčité XXX, za to je však důležité vyplnit pole Svazek, ročník rok - napsat rok, příp. i měsíce, které chcete).

Do formuláře zadáváte i Vaši e-mailovou adresu, na kterou Vám přijde potvrzení o přijmutí objednávky a další informační e-mail, až bude pro Vás periodikum ve studovně připraveno.

Obor

Informace o vydaných dokumentech

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

26.07.2011 08:42

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu