Textu budovatelské písně "Budujeme"

Text dotazu

Dobrý den,

chtěla bych zjistit název budovatelské písně s textem: " Tak už máme, co
jsme chtěli......atd. z 50. let. Dá se někde získat případně i její text?
Moc děkuji za odpověď

Odpověď

Dobry den,

píseň, která Vás zajímá, vyšla tiskem např. v:

Písně nového života. Uspoř. Václav Felix. Edice sborové tvorby sv. 6. Praha:
Ústav pro kulturně výchovnou činnost, 1973. (Signatura NK ČR, Hudební oddělení  59 F 3669/6)

Český revoluční zpěvník. Praha: SNKLHU, 1953. (Signatura NK ČR, Hudební oddělení  59 G 2833)

Slova: František Halas
Hudba: Václav Dobiáš
Budujeme
Teď když máme, co jsme chtěli, do rachoty zvesela!
Ať těm, kteří za nás mřeli,
žádný hanbu nedělá.
Ref.: Vyhrňme si rukávy, když se kola zastaví, hej rup! Hola hej! Hej rup!
Hola hej! Do práce se dej!

Hubu utře, kdo se válí,
republika práce je;
tomu čest, kdo nezahálí,
ten je její naděje.
Ref.:

Makat není otročina,
která spadla na tebe.
Dneska, chlapci, to je jiná -
dnes děláme pro sebe!
Ref.:

Píseň lze najít i na internetu v různých obměnách.