textilní vlákna

Text dotazu

anglické označení planého hedvábí

Odpověď

Dobrý den,

ve fondu Národní knihovny ČR je slovník, zaměřený na motýly. VEDRAL, J. Česko - anglický slovník jmen motýlů. Praha: JTP, 2006., kde se uvádí mnoho anglických názvů pro bource morušového (např. bombycid, bombycid moth, silkworm moth,...). Je zde uvedeno i velké množství anglických názvů pro martináče (např. martináč habrový - emperor moth, hruškový - greater emperor,...). Mimo jiné je zde taky uveden martináč dubový, anglicky tassah, tusser, tussorr, tussur, o kterém se v jiném zdroji dovídáme, že:
"plané hedvábí - divoké hedvábí jsou vlákna z kokonů některých volně žijících nebo chovaných martináčů. Do skupiny planého hedvábí patří tussah (též tussar nebo tussa) a muga."
Zdroj: informace z internetu, nepotvrzeno
V některých zdrojích se hovoří přímo o bourci tussah = tusser moth. Proto bohužel nedokážeme přesně zodpovědět Váš dotaz. Velké překladové slovníky uvádějí pouze bource morušového, většinou jako silkworm.

Obor

Biologické vědy

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

04.07.2011 14:44

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu