text o knihovnictví ve francouzštině

Text dotazu

Dobry den, obracim se na vas s zadosti o radu, kde bych sehnala text ve francouzstine (potrebuji na jazykovou zkousku 30 stran), ktery se tyka knihovnictvi, informacni vedy, ctenarstvi...atd. Dekuji!

Odpověď

Dobry den,

francouzsky text z oblasti informacni vedy a knihovnictvi sezenete v Narodni knihovne nebo v Knihovne knihovnicke literatury NK CR. Staci, kdyz v eletronickem katalogu NK (baze NKC) nebo v databazi knihovnicke literatury (KKL) - http://sigma.nkp.cz/F/) do pole "Predmet (klicova slova)" zadate "knihovnictvi", "knihoveda" atd. a potom do pole "Kod jazyka dokumentu" zkratku "fre". Obe tyto baze funguji na stejnem principu.
Vetsina titulu v KKL (podobne jako vetsina fondu NK) je zpristupnovana pouze v prezencnim rezimu.
Knihovna knihovnicke literatury se nachazi v arealu Narodni knihovny v Klementinu (2. patro, dvere c. 239). Informace tykajici se provozni doby obou knihoven naleznete na adrese http://www.nkp.cz/pages/page.php3?nazev=Provozni_doba&submenu3=65.