terminologické slovníky

Text dotazu

Kolik terminologickych slovniku Narodni knihovna v Praze ma v katalogu??? :)

Odpověď

Dobrý den, podle konzultace s oddělením věcného zpracování nejpřesnější údaj ohledně počtu terminologických slovníků v našem online katalogu - bázi NKC zjistíte využitím pole Forma dokumentu (Prohlížení rejstříků) a zadáním příslušného výrazu (počet nalezených záznamů 795, není rozlišený jazyk dokumentu).

Báze NKC obsahuje veškeré přírůstky knih od r.1995, záznamy dalších druhů dokumentů od r.1996 nebo 1997 a tzv. studijní fond, průběžně jsou doplňovány záznamy starší literatury z retrokonverze národní bibliografie a generálního katalogu NK ČR, kdy česká produkce je obsažena téměř v úplnosti za celé 20.století. Z výše uvedeného vyplývá, že do báze byly převedeny záznamy z různých bibliografických zdrojů, popis vždy nemusí obsahovat pole Forma dokumentu, především u záznamů dokumentů vydaných v 19. a na počátku 20. století.
Lze pak využít vyhledávání pomocí pole Všechna pole zadáním příslušného hesla (s pravostranným rozšíření), počet nalezených záznamů je 964 (opět bez rozlišení jazyka dokumentu s tím, že zde mohou být i záznamy ne zcela relevantní).
Pro úplnost uvádíme, že v autoritním záznamu k výrazu teminologické slovníky jsou uvedeny i odkazové formy výrazu (názvoslovné slovníky - oborové slovníky - odborné slovníky - speciální slovníky).
Báze NKC obsahuje pouze část dokumentů, které NKČR vlastní, takže žádné číslo z báze NKC neudává počet těchto slovníků dostupných v NKČR.