terénní sociální služby

Text dotazu

prosím o zjištění literatury k tématu: kvalita a rozvoj terénních sociálních služeb, pečovatelská služba

Odpověď

Dobrý den,

literatury, zvláště zahraniční, která pojednává o pečovatelských a sociálních službách, je poměrně velké množství. Uvádíme zde pouze několik titulů jako příklad, neboť zpracování rešerší na konkrétní téma již nespadá do náplně služby Ptejte se knihovny. Jedná se o službu placenou (https://www.nkp.cz/sluzby/reserse). Sama si ovšem může dohledat další vhodné tituly v Online katalogu Národní knihovny: , Souborném katalogu ČR: https://aleph.nkp.cz/cze/nkc
https://aleph.nkp.cz/cze/skc či v dalších katalozích a databázích knihoven.

* VESELÁ, Jitka. Sociální služby poskytované seniorům v domácnosti. [Praha] : VÚPSV, 2003. ISBN 80-239-1353-0.
* Becoming a social worker. 1st pub. London ; New York : Routledge, 2003. ISBN 0-415-25942-8.
* MUSIL, Libor. Standardy kvality a kultura sociálních služeb : jaká napětí mezi politikou sociálních služeb a kulturou práce s klientem v pečovatelské službě mohou vznikat z hlediska kvality sociálních služeb? : (závěrečná zpráva z případové studie). Praha : Výzkumný ústav práce a sociálních věcí, 2003. ISBN 80-239-3092-3.
*  PRŮŠA, Ladislav. Efektivnost sociálních služeb: vybrané prvky a aspekty. 1. vyd. Praha : VÚPSV, 2007. ISBN 978-80-87007-73-0.
* Encyclopedia of social work. 20th ed. Oxford : Oxford University Press, 2008. ISBN 978-0-19-530661-3 (váz.);  978-0-19-531036-8 (brož.) (4.svazky)
*  Kompetentní pracovník : sborník přednášek ze školicího semináře : manuál pro pracovníky pomáhajících profesí. Vyd. 1. [Praha : Naděje : Kofoedova škola, 2006?]. ISBN 80-86451-11-9.
* Musil, Libor, Kvalifikační potřeby pracovníků v sociálních službách pro seniory : závěrečná zpráva výzkumu. 1. vyd. Praha : VÚPSV, výzkumné centrum Brno, 2006 .ISBN 80-87007-41-7.
*  BUDLENDER, Debbie.  The statistical evidence on care and non-care work across six countries. Geneva : UNRISD, 2008.
*  TOŠNEROVÁ, Tamara. Vzdělávání pro pracovníky sociální péče : učební texty pro projekt. 1. vyd. Praha : Česká asociace pečovatelské služby, 2006. ISBN 80-239-6951-X.

Plnotextová databáze SocINDEX dostupná v rámci licencované databáze EBSCO obsahuje celou řadu periodik zaměřených na sociální služby. Např.
*  Advances in social work [elektronický zdroj]. Indianapolis, IN : Indiana University School of Social Work, c2000-
*  Journal of progressive human services [elektronický zdroj]. Binghamton, N.Y. : Haworth Press. ISSN 1540-7616.
(Tištěná verze vychází od: Vol. 1 no. 1 copyrighted in 1990. )
*  Journal of social work practice [elektronický zdroj] . [London, England] : Group for the Advancement of Psychodynamics and Psychotherapy in Social Work, 1983-, ISSN 0265-0533.
*  Journal of social work research and evaluation [elektronický zdroj]. New York : Springer Pub. Co., c2000-, ISSN   1521-3668
aj.
 Databáze je přístupná pro držitele platného průkazu Národní knihovny ČR v Referenčním centru NK ČR či v rámci vzdáleného přístupu z jakéhokoliv počítače s internetem (https://www.nkp.cz/katalogy-a-db/licencovane-db/prehled-lic-zdroju).