telegrafie za Rakouska-Uherska

Text dotazu

Dobrý den, zajímaly by nás informace (nejlépe v německém jazyce) o telegrafii za Rakouska-Uherska a informace o prvním telegrafu na území Rakouska-Uherska.

Odpověď

Dobrý den,

dle knihy: Pošta a telegraf: ve starověku, středověku a novověku byl první elektrický telegraf v Rakousku - Uhersku, rozhodnutím dvorní komory ze dne 15. února 1846, zaveden mezi Vídní a Brnem.
Další knihy k tématu ( v německém jazyce ):

VEREDARIUS,O. Das Buch von der Weltpost. Entwicklung und Wirken der Post und Telegraph im Weltverkehr. 2.vyd. Berlin: Transpress, 1986 ( sign. E 49379 )

GEISTBECK,M. Weltverkehr. Die Entwicklung von Schiffahrt, Eisenbahn, Post und Telegraphie bis zum Ende des 19.Jahrhunderts. Leipzig: Zentralantiquariat der DDR, 1986. ( sign. T 131758 )

HEIDECKER. Post und Telegraphie in Wissenschaft und Praxis. Berlin: G.Schenck, 1941 ( sign. 17 J 1001 )

Více knih naleznete v katalogu Národní knihovny NKC ( http://sigma.nkp.cz/F/?func=file&file_name=find-a&local_base=nkc , popřípadě v naskenovaném lístkovém katalogu KATIF ( http://katif.nkp.cz/ )a předmětovém lístkovém katalogu v Hale služeb Národní knihovny.

Zdroj:
KUČERA, O. Pošta a telegraf ve starověku, středověku a novověku. Praha : Šimáček, 1913. str.103

Obor

Historie a pomocné historické vědy. Biografické studie

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

10.12.2007 08:00

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu