Technické zahraniční tituly

Text dotazu

Dobrý den přeji, chtěla bych se Vás zeptat, zda by bylo možné získat seznam technický a vědeckých titulů, které vycházejí v zahraničí?

Odpověď

Ano, lze zjistit jaké tituly týkající se techniky či vědy (nějakého konkrétního oboru) vychází v konkrétní zemi.
Nicméně je to velice náročné a není zde vždy 100% pravděpodobnost, že bude podchycena celá produkce. Zvláště u rozvojových zemí, či zemí politicky uzavřených je velice obtížné
získávat informace o jejich produkci.
Obecně lze říci, že závisí na konkrétní zemi a konkrétním oboru.

Povětšinou odborná veřejnost nesleduje všechny vydávané časopisy oboru, ale zaměřuje se na produkci časopisů, jež nejlépe sledují vývoj a inovace v některém oboru.
Dají se zjistit seznamy časopisů, jež jsou vědeckou obcí nejčastěji využívány, citovány a mají vysoký status (např. časopisy s Impact Factorem).

Nicméně podobné seznamy časopisů neposkytují povětšinou instituce zdarma, nebo v rámci referenčních služeb.
Pokud by jste měla zájem o takovýto seznam časopisů, bylo by vhodnější, aby jste se obrátila na naše rešeršní služby viz. http://www.stk.cz/referencni_sluzby.html
Tyto služby jsou ovšem zpoplatněné dle ceníku STK.

Pokud by jste měla zájem o přehled zahraničních časopisů, jež jsou elektronicky přístupné na území ČR, můžete také zvolit náš Katalog STM http://as.stk.cz:7777/tbjsp1/zdrojefrm.jsp