tanec flamenco

Text dotazu

Prosím o doporučení publikace, ve které bych se dočetl základní informace o tanci flamenco (v češtině nebo angličtině) a která by obsahovala popis základních pozic tohoto tance. Srdečně děkuji za Vaši pomoc.

Odpověď

Dobrý den,

z báze NKC a ANL (http://sigma.nkp.cz/F/) vybíráme:

Urbanová, Emilie
Španělské tance : učebnice pro 3. až 5. roč. tanečních oddělení konzervatoří a 6. až 8. roč. hudební a taneční školy / Emilie Urbanová ; Il. Jan Maget. -- 1. vyd. -- Praha : SPN, 1983 (Most : SG). -- 94 s. : obr., noty ; 27 cm + Hudební příloha, 40s.. -- (Učebnice pro stř. školy) ISBN (Váz.) : 21 Kčs
Signatury:* 54 D 066275* III 094112

Čapek, Miroslav
Cesta za flamencem / Miroslav Čapek. -- 3 il. In: Lidé a země. -- ISSN 0024-2896. -- Roč. 52, č. 4 (2003), s. 74-77 * Granada (Španělsko) -- stol. 20./21. * reportáže

Drdácká, Jana
Flamenco / Jana Drdácká ; Nina Vangeli. -- il. In: Taneční zóna. -- ISSN 1213-3450. -- Roč. 9, č. 1 (2005), s. 40-43 * flamenco * české tanečnice * rozhovory

Konrádová, Petra
Tančit flamenco? / Petra Konrádová. -- 9 il.. -- Rubrika: Fenomén In: Reflex. -- [Praha]. -- ISSN 0862-6634. -- Roč. 15, č. 36 (20040902), s. 30-35

Černý, O.A.
Zahrajte mi sardanu, zatančete flamenco / O.A. Černý. -- 2 fot In: Lidé a země. -- ISSN 0024-2896. -- Roč. 41, č. 4 (1992), s. 238-239 * tanec * flamenco * Španělsko * reportáže

Dále doporučujeme adresu:
http://www.flamencheco.cz/cs/html/pages/flamenco.php3
(zde je historie flamenca,jeho hudba, popis tance a odkazy na další stránky v mezinárodním rozsahu).