Sybilino proroctvi

Text dotazu

Dobry den, mam dotaz jestli u Vas mohu vyhledat, pujcit ci ofotit knihu/y o o proroctvi Sybily kralovny ze Saby. Prosim o zodpovezeni, ktera vydani (z kterych let) u Vas mohu najit. Ja mam vydani z roku 1990. Existuje i vydani z roku 1939, ktere shanim a jestli existuje i vydani starsi. Dekuji Vam.

Odpověď

Dobrý den,

Sibylina proroctví jsou velmi populárním tématem a byla o nich vydáno velké množství knih.

Nejstarší vydání, které jsme našli ve fondu Národní knihovny je z roku 1936:

  • KRČMA, Alois, ed. Welké proroctví Sibyly, králowny ze Sáby ... Překlad Alois Krčma. W Morawské Ostrawě: [nákl.vl.], 1936. 808, [II] s.

Také jsme pravděpodobně vyhledali knihy z let 1938-39. Jedná se o tyto publikace:

  • NOVÁK, Pavel, ed. Nové proroctví Sibyly: Kříž a meč. V Hranicích: [nákl.vl.], 1938. 64 s.
  • Velké proroctví Sibyly, královny ze Sáby: [úvodem]: proroctví Sibylino o XX. století: [konec Evropy]. Překlad Alois Krčma. Mor. Ostrava-Hulváky: Žofie Stodolová, 1938-1939. 31, [1], 447, [1] s. Česko-slovenská lidová knihovna; roč. 2, čís. 19-33 (1-15).

- bude se jednat o přepracované vydání z roku 1936 od Aloise Krčmy.

  • ZAJÍČEK, Karel, ed. Spravedlivé proroctví Sibyly, královny ze Sáby, se zvláštním zřetelem k naší české zemi. Čes. Budějovice: K. Zajíček, 1938. 50 s.

Tyto tři dokumenty se však nacházejí v Národním konzervačním fondu v Hostivaři, odkud se dokumenty půjčují pouze ve výjimečných případech.

Ve fondu Národní knihovny jsme však našli další velké množství dokumentů, které pojednává o Sibylině proroctví. Všechny je možné si vypůjčit k nahlédnutí do studovny v Klementinu, některé z nich je možno si vypůjčit absenčně na dobu 30 dní a některé naleznete přístupné v digitalizované podobě na stránkách NK.

Zde uvádíme seznam publikací, od nejstarších po nejnovější:

  • Proroctví Sibyly. V Praze: Emil Šolc, [1913]. 44 s. Knihovna kuriosit; 1.

!!! - Publikace, čítající 44 stran z roku 1913, která se nenachází v NKF, ale je možné si ji vypůjčit do studovny.

  • TAKÁČOVÁ, Alžbeta, ed. a MUCHA, František, ed. Čo predpovedala Sibyla. 1. vyd. Bratislava: Nezávislosť, 1990. 144 s.
  • BÍLOVSKÝ, Jindřich, ed. Měla Sibyla pravdu?. 1.vyd. Praha: Cesty, 1990. 58 s. Čtení na cestu; 4. ISBN 80-900279-2-X.
  • SIBYLA KUMANA. Proroctví Sibyly královny ze Sáby o XX. století. Liberec: PressArt, 1990. 240 s. ISBN 80-900367-0-8.
  • SIBYLA KUMANA a ZEMAN, Jiří, ed. Sibylino proroctví královny ze Sáby. Brno: Merzeko, 1990. 157 s. ISBN 80-900150-7-7.
  • Proroctví Sibyly, královny ze Sáby. 1. vyd. Praha: Univerzum, 1991. 247 s. ISBN 80-85207-14-1.
  • SIBYLA KUMANA. Proroctví Sibyly, královny ze Sáby. Praha: J & J, 1995. 247 s. ISBN 80-901084-3-1.
  • SIBYLA KUMANA. Sibylla, aneb, Proroctví královny ze Sáby. Překlad Jana Secová. Český Těšín: Agave, 1998. 62 s. ISBN 80-86160-07-6.
  • BEDNÁR, Vlado. Velká proroctví Sibyly, královny ze Sáby, proroctví slepého mládence a mnohá jiná proroctví, jakož i způsoby věštění, jejich podrobný výčet i popis. Překlad Irena Novotná. Praha: JPM TISK, 2000. 180 s. ISBN 80-86313-04-2.
  • SIBYLA KUMANA. Proroctví Sibyly. Vyd. v Akcentu 1. Třebíč: Akcent, 2001. 60 s. ISBN 80-7268-193-1.
  • ZAMORSKA, Katarzyna. Svět podle Sibyly: vize opředené tajemstvím. Vyd. 1. Frýdek-Místek: Alpress, 2004. 120 s. Knihy záhad. Klokan. ISBN 80-7218-501-2.
  • OBERMEIER, Siegfried. Šalamoun a královna ze Sáby. Překlad Rudolf Řežábek. Vyd. 1. V Praze: Knižní klub, 2005. 389 s. ISBN 80-242-1386-9.
  • FROLICK, Larry. Deset tisíc škorpionů: hledání zlata královny ze Sáby. 1. vyd. v českém jazyce. Praha: BB/art, 2006. 330 s. ISBN 80-7341-863-0.

Další dokumenty pojednávající o Sibylině proroctví jistě dohledáte, pokud využijete služeb našeho katalogu:

Pokud byste měl/a zájem pořídit kopii některého z uvedených dokumentů, je to možné.

Jedna strana černobílé A4 stojí 2, 50 Kč, 1 strana černobílé A3 vyjde na 5,- Kč.

Pokud by se jednala o kopie ze systému Kramerius, je nejjednodušší objednat si je prostřednictvím tohoto formuláře:

Pokud se nejedná o kopie ze systému Kramerius, je k objednávce účtován poplatek za přípravu předlohy 30,- Kč.

Objednané kopie je možno odeslat na Vámi uvedenou adresu, přičemž se účtuje k objednávce poštovné (zpravidla 32,50 Kč) a balné (35,- Kč). Zaplatit objednávku je možné prostřednictvím přiložené složenky, případně dobírkou, pokud je cena objednávky 400,- Kč a vyšší.

Hotové kopie je také možné vyzvednout si osobně v Referenčním centru NK ČR. V tomto případě neplatíte poštovné a balné a zakázku si můžete vyzvednout hned, jak bude hotová.

Viz ceník NK:

V souladu s autorským zákonem č. 216/2006 Sb., kterým se mění zákon č. 121/2000, o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským, jsou kopie zhotovené NK ČR určeny pouze ke vzdělávací, výzkumné a osobní potřebě objednavatele či pro interní potřebu organizace.

Snad je pro Vás odpověď dostatečná a pomůže Vám. Pokud byste měl/a jakékoli jiné dotazy, neváhejte se na nás obrátit.