Sw. Ísidora, biskupa hispalského Kniha utěšená

Text dotazu

Sw. Ísidora, biskupa hispalského Kniha utěšená a lidem všechněm na tomto světě zarmouceným prospěšná i užitečná Rozmlouvání rozumu s člověkem.
Dobrý den, ráda bych se dozvěděla, jaký je historický kontext uvedené knihy? (V jaké době a za jakých okolností ji Jan Hostivít Pospíšil vydával, jaký měla ohlas, v kolika výtiscích vyšla apod.) Děkuji za odpověď na uvedený email.

Odpověď

Knihu Sw. Ísidora, biskupa hispalského Kniha utěšená a lidem všechněm na tomto světě zarmouceným prospěšná. vydal Jan Hostivít Pospíšil v r. 1830 v Praze a Hradci Králové jako stostránkový svazek. Bylo to čtvrté české vydání tohoto spisu. K vydání patřila původní předmluva sv. Isidora i předmluva vydavatele.

Bohužel, nepodařilo se nám zjistit konkrétní informace týkající se počtu výtisků a ohlasu na tuto knihu. Možná více informací by Vám poskytli v Památníku národního písemnictví (http://www.pamatniknarodnihopisemnictvi.cz/; e-mail:
post@pamatniknarodnihopisemnictvi.cz) nebo na Ústavu pro českou literaturu Akademie věd ČR (http://www.ucl.cas.cz/; e-mail: literatura@ucl.cas.cz).

Zdroj:

Jedlička, J.: Soupis tisků Jana Hostivíta Pospíšila. Hradec Králové: Nakladatelství Kruh, 1970.

Obor

Informace o vydaných dokumentech

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

23.04.2009 10:38

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu