svědci Jehovovi

Text dotazu

dobrý den, zajímalo by mě, zda ortodoxní stoupenci svědků jehovových smějí používat antikoncepci. děkuji.

Odpověď

Dobrý den, oficiální stanovisko Svědků Jehovových k otázce antikoncepce zní následovně:
"Bible křesťanům nikde nenařizuje, že musí mít děti. Prvnímu lidskému páru a Noemově rodině Bůh řekl: "Buďte plodní a přibývejte a naplňte zemi." Avšak křesťanům takový příkaz nezopakoval. (1. Mojžíšova 1:28; 9:1) Proto se každý manželský pár musí sám rozhodnout, zda děti mít chce, nebo nechce, kolik jich bude mít a kdy. Bible kromě toho plánované rodičovství nikde neodsuzuje. Z biblického pohledu je tedy osobní věcí každé manželské dvojice, zda se rozhodne využít nějakou metodu antikoncepce, která nevyvolává potrat."

Celý článek o pohledu Svědků Jehovových na antikoncepci naleznete na oficiálních stránkách tohoto společenství: http://www.watchtower.org/b/200709a/article_01.htm.