SVATOPLUK, T. O statečném ušákovi

Text dotazu

Vážení,jako dítě jsem miloval dětskou knihu Svatopluka Čecha \"O statečném ušákovi\".Jsem ročník 1946 a žil jsem v té době v Měříně u Vel.Meziříčí.Od té doby jsem se s ní už nikdy nesetkal.Prosím o info,jestli tato kniha někde existuje,resp.kdy byla naposledy vydána?Moc děkuji,Vlastimil Kujal

Odpověď

Dobrý den,

jde zrejme o knihu:
SVATOPLUK, T. O statecnem usakovi. Ostrava: Uder, 1949.
V nam dostupnych zdrojich (katalogy, databaze) dalsi vydani nejsou uvedena, nejspis kniha vysla pouze v tomto jednom vydani. T. Svatopluk je pseudonym Svatopluka Turka. Kniha ma 188 stran.