svátek svatého Štěpána

Text dotazu

Hezký den,
nyní svátek sv. Štěpána připadá na 26. prosinec. Bylo tomu tak i v roce 1538 (před gregoriánskou reformou) nebo se tehdy slavil v jiném dni?

Odpověď

Dobrý den,

svátek sv. Štěpána byl roku 1538 (před reformou) slaven 26.12.

Převody datace uvádí publikace Historická chronologie od Marie Bláhové.

Použité zdroje

BLÁHOVÁ, Marie. Historická chronologie. Praha: Libri, 2001. s. 567. ISBN 80-7277-024-1.