Svatá rodina, František Ženíšek

Text dotazu

Prosim Vas,kde se nachazi original obrazu Svata rodina od Fr.Zeniska z roku 1893? Je mozne se na nej podivat na internetu? Velice dekuji.

Odpověď

Dobrý den,

obraz Svatá rodina Františka Ženíška byl v roce 2000 zakoupen Oblastní galerií v Liberci. Reprodukci obrazu (s. 139) i podrobnosti o něm (s. 230-231) uvádí následující katalog Ženíškova díla:

František Ženíšek (1849-1916) : [Národní galerie v Praze, Valdštejnská jízdárna, Praha, 2005] / Naděžda Blažíčková-Horová (editor). -- V Praze : Národní galerie, 2005. -- 251 s. : il. (převážně barev.), portréty ; 32 cm

Kromě obrazu se dochovala studie k němu (repr. tamtéž, s. 138) v Národní galerii v Praze.

Reprodukci na internetu se nám bohužel zjistit nepodařilo.