sv. Augustin

Text dotazu

Dobrý den, potřebuji pomoct s vypracováním práce do estetiky s názvem Pojetí krásna u sv. Augustýna. Předem děkuji

Odpověď

Potřebné informace k vypracování Vaší seminární práce by mohly být dostupné v následujících publikacích. První položky se přímo týkají estetiky v pojetí sv. Augustina, další pojednávají o jeho životě a díle. Závěrem Vám uvádíme i knihy o středověké estetice obecně.

* SVOBODA, Karel. Estetika svatého Augustina a její zdroje. AUGUSTINUS, Aurelius. O pořádku. O učiteli. [Přeložil a uspořádal Petr Osolsobě ; doslov Helena Lorenzová]. Vyd. 1.. Praha : Karolinum, 2000. 306 s. ISBN 80-246-0090-0.

* SVOBODA, Karel. Estetika svatého Augustina a její zdroje. AUGUSTINUS, Aurelius. O pořádku. O učiteli. [Přeložil a uspořádal Petr Osolsobě]. 1. vyd.. Brno : Masarykova univerzita, 1996. 272 s. ISBN 80-210-1368-0.

* HRUBAN, Jaroslav. Esthetika sv. Augustina : příspěvek ku psychologii a vývojovému významu myšlení křesťanského. Olomouc : Matice Cyrillo-Methodějská, 1920. 148 s.

* KRANZ, Gisbert. Augustin : život a působení. [Z němčiny přeložila Jindra Hubková]. Kostelní Vydří : Karmelitánské nakladatelství, 1998. 117 s. ISBN 80-7192-212-9.

* HARE, Mervyn Richard; BARNES, Jonathan; CHADWICK, Henry. Founders of Thought : Plato. Aristotle. Augustine. 1. Iss. Oxford : Oxford University Press, 1991. 6, 305 s. ISBN 0-19-287684-8.

* BERTRAND, L´udovít. Svätý Augustín. V preklade z francúzštiny Valentína Kalinayho ; s úvodnou štúdiou J.K. Šmálova. 3. vyd.. Trnava : Spolok sv. Vojtecha, 1948. 398, 3 s.

* NEUMANN, Uwe. Augustin. 1. vyd.. Praha : Volvox Globator, 1999. 132 s. ISBN 80-7207-288-9.

* Augustine through the ages : an encyclopedia. General editor Allan D. Fitzgerald ; associate editors John Cavadini...[et al.]. Grand Rapids, Mich. : Eerdmans, c1999. 902 s. ISBN 0-8028-3843-X.

* STRAŠÍKOVÁ, Blanka. Aurelius Augustin očima generace 21. století. 1. vyd.. Praha : Karolinum, 2002. 54 s. ISBN 80-246-0504-X.

* Aurelius Augustinus : Říman, člověk, světec. S úvodní studií Radislava Hoška. Vyd. 1.. Praha : Vyšehrad, 2000. 351 s. ISBN 80-7021-266-7.

* AUGUSTINUS, Aurelius. Křesťanská vzdělanost = De doctrina christiana. [Z latinských originálů přeložila Jana Nechutová]. Vyd. 1.. Praha : Vyšehrad, 2004. 230 s. ISBN 80-7021-740-5.

* KARFÍKOVÁ, Lenka. Milost a vůle podle Augustina. 1. vyd.. Praha : OIKOYMENH, 2006. 382 s. ISBN 80-7298-172-2.

* MACHOVEC, Milan. Svatý Augustin. 1. vyd.. Praha : Orbis, 1967. 212, [2] s.

* AUGUSTINUS, Aurelius. Vyznání. [z latinského orignálu ... přeložil Mikuláš Levý]. V Kalichu 4. vyd.. Praha : Kalich, 1999. 565 s. ISBN 80-7017-301-7.

* TATARKIEWITZ, Władysław. Dejiny estetiky. [D. 2], Stredoveká estetika. 1. vyd.. Bratislava : Tatran, 1988. 287 s.

* ECO, Umberto. Umění a krása ve středověké estetice. Vyd. 2.. Praha : Argo, 2007. 227 s. ISBN 978-80-7203-892-3.

Všechny uvedené dokumenty jsou dostupné ve fondu Národní knihovny, jejich záznam spolu s možností výpůjčky pro registrované uživatele naleznete v online katalogu NKC na adrese http://sigma.nkp.cz/F/ ; máte-li zájem o možnost dostupnosti v jiných knihovnách, využijte Souborný katalog SKC na téže adrese.
Pro dohledání dalších dokumentů zadejte do vyhledávacího pole např. Sv.
Augustin, svatý Augustin (+ případně život, dílo, atd.), atd. Výsledné záznamy můžete dále upravovat pomocí funkcí "zpřesnit a filtrovat".

Využít můžete také články, vyhledané v bázi ANL- články v českých novinách, časopisech a sbornících (viz. http://sigma.nkp.cz/F/ ):
* SVOBODA, Karel. Estetika sv. Augustina a její zdroje. Estetika. Roč. 33, č. 1/2 (1996), s. 47-58. ISSN 0014-1291.
* EXNER, Milan. Sv. Augustin a jeho estetika dnes. Tvar. Roč. 8, č. 4 (19970220), s. 10-11. ISSN 0862-657X.