Stupně pevnosti, zvětrávání a jiné alterace hornin

Text dotazu

Dobrý den,
rád bych se dozvěděl stupně pevnosti dle Mohsovy stupnice, stupně zvětrávání a případné jiné alterace těchto hornin:
Gabro, Mramor, Čedič, Vápenec, Křemenec, Světlý granulit.
Předem děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,
dle informací uvedených v článku http://geologie.vsb.cz/geologie/KAPITOLY/5_horniny_v_praxi/5_horniny_stav_praxi.htm uvádí Vámi požadované informace technická norma ČSN 72 1001 nahrazená normou ČSN EN ISO 14689-1.
(http://www.technicke-normy-csn.cz/technicke-normy/30749-nahrady-721001-csn-72-1001.html).

Bohužel normy nejsou v Národní knihovně ČR dostupné.  Zpřístupňování norem se v České republice řídí poměrně přísnými pravidly. Z českých knihoven vlastní a zpřístupňuje normy pouze Národní technická knihovna - viz http://www.techlib.cz/cs/688-databaze-norem-csn-v-nt .

Knihy o horninách a minerálech, které jsme k Vašemu dotazu prošli, pevnost a stupeň zvětrávání Vámi uvedených hornin neuvádějí.
* PRICE, Monica.  Horniny a minerály : nový kapesní atlas. V Praze : Slovart, 2006. ISBN   80-7209-848-9.
* PELLANT, Chris. Horniny a minerály.3. vyd., (V Euromedia Group 1.), V Praze : Knižní klub, 2005. 

Již zmíněný článek http://geologie.vsb.cz/geologie/KAPITOLY/5_horniny_v_praxi/5_horniny_stav_praxi.htm nabízíí alespoň základní informace k dané problematice.

Se svým dotazem se můžete zkusit obrátit na Národní technickou knihovnu:  http://www.techlib.cz/cs/ či na službu Zeptejte se geologa: http://www.geology.cz/extranet/popularizace/zeptejte, je možné, že Vám zde poradí další zdroje, ve kterých je možné požadované informace nalézt.

Obor

Geografie. Geologie. Vědy o zemi

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

21.06.2012 08:17

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu