Studovna anglické literatury (NK ČR)

Text dotazu

Prosím, mohu vyhledávat v online katalogu anglické knihovny? Na síti ji vůbec ani nevidím, jen nějaké zmínky, jakoby skoro neexistovala. Snad je pořád fyzicky v Klementinu. Snad se tam i já zas někdy fyzicky dostanu. Děkuji.

Odpověď

Dobry den, provoz Studovny anglicke literatury byl pro verejnost ukoncen v roce 1997 - http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_angl.htm. Literatura, ktera tvorila fond teto studovny, se stale nachazi ve fondu NK CR, a to bud ve volnem vyberu v ramci prirucnich knihoven jednotlivych studoven a nebo byla zaclenena do fondu, ktery je ulozen ve skladistich a ke studiu je nutne knihy predem objednat. Listkovy katalog Studovny anglicke literatury byl zaclenen do katalogu cizojazycnych knih (katalog c. 2) v Hale sluzeb. Fond Studovny anglicke literatury byl vsak kompletne zpracovan a zaznamy je mozne nalezt v Elektronickem katalogu NK CR - bazi NKC (http://sigma.nkp.cz/cze/nkc). Pokud byste chtel vyhledavat pouze knihy, ktere tvorily fond Studovny anglicke literatury, pak bychom Vam doporucili zvolit nasledujici postup: v bazi NKC si z menu v horni casti obrazovky vyberte moznost vyhledavat "Z ruznych poli" a v rolovacich menu v casti Pole pro vyhledavani zvolte pole Signatura a vyhledavaciho pole zadejte angl? (knihy z fondu Studovny anglicke literatury dostavaly signaturu Angl A ..., Angl B... atd.). Vysledkem vyhledavani by melo byt 21711 zaznamu dokumentu, ktere maji signaturu zacinaji oznacenim Angl. Dotaz muzet dale omezit podle hledaneho autora nebo tematu.
Do fondu NK CR se publikace v anglictine a publikace s anglofonni tematikou doplnuji prubezne. Jejich zaznamy muzete nalezt v bazi NKC.