středověké malířství, Čechy

Text dotazu

Hledám literaturu k tematu středověkého malířství v Čechách.

Odpověď

Dobrý den,

zasíláme na ukázku tři záznamy knih ke středověké malbě v Čechách. Více najdete v bázi NKC, ČNB (knihy) a ANL (články) - http://sigma.nkp.cz/F. Při hledání použijte klíčová slova: středověké malířství, středověká malba, gotická malba , ev. desková, nástěnná malba - nejlépe do políčka Kombinace slov z různých polí.

Středověké malířství v Čechách / Jan Royt. -- Praha : Karolinum, 2002. -- 163 s. : barev. il., portréty, faksim. ; 27 cm

Středověká nástěnná malba ve středních Čechách / Zuzana Všetečková. -- V Praze : Památkový ústav středních Čech, 1999. -- 212 s. : il. ; 30 cm

Poctivé obrazy : deskové malířství v Čechách a na Moravě 1400-1460 / Milena Bartlová. -- Vyd. 1.. -- Praha : Argo, 2001. -- 494 s., [17] s. obr. příl. : il. (některé barev.), portréty, faksim. ; 24 cm