Střední školy

Text dotazu

Dobrý den, Která střední škola nebo vzdělávací obor se podobá gymnáziu?

Odpověď

Dobrý den, gymnázium je zpravidla vzdělávací instituce, která poskytuje střední vzdělání, které není nijak více zaměřeno. Je zde kladen důraz především na všeobecné vzdělání a to v co největší šíři. Samozřejmě existují i gymnázia, která jsou více vyprofilovaná např. jazykovým zaměřením. Středních škol, které se nějakým způsobem podobají gymnáziu, je mnoho, stejně tak hranice mezi generálně zaměřeným a úže specializovaným vzděláním není jasná. Je nutné vždy konkrétně zvažovat, co která škola nabízí za jednotlivé obory či více zaměřené předměty ve studiu.
Dalším rozdílem mezi gymnáziem a nějak zaměřenou střední školou je, že gymnaziální vzdělání může mít podobu i víceletého studijního cyklu, než jsou klasické čtyři roky na střední škole, a to sice šest respektive osm let.
Doporučili bychom Vám tedy spíše sledovat internetové stránky daných škol, kde se dozvíte více jak o charakteru výuky tak i o oborových zaměřeních a dalších specifikách.