Stráž severu

Text dotazu

Dobry den, chtela bych se zeptat, zda je mozne zjistit fyzicke parametry deniku "Straz severu", ktery vychazel v letech 1945-1952. Konkretne pocet stran jednoho cisla, format (rozmery) a kolik dnu v tydnu vychazel.
Predem dekuji za rychlou odpoved a preji hezky den.

Odpověď

Dobry den,

udaje jsem mohla overit v letech 1947 až 1952. Rozmery (format) byly stabilni: sirka 32-33 cm, vyska 50-51 cm; denik vychazel s vyjimkou pondeli kazdy den;
1947: v nedeli 12 stran, v ost. dnech 6 stran
1948: v nedeli 16 stran, "
1949: v nedeli 12 stran (nekdy jen 10), v ost. dnech 6, nekdy (napr. v patek) 4 strany
1950: v nedeli 12 stran (někdy 14), v ost. dnech 6, nekdy 4 (streda, ctvrtek, patek)
1951: v nedeli 10 stran, v ost. dnech pocet stran nepravidelny: nekdy 4, 6, 8, 10 (napr. v patek)
1952: v nedeli 6 stran (nekdy 8), v utery 8, v ost. dnech 4 strany.
Pocet stran je ale jen orientacni, protoze jsem udelala vzorky vzdy z jednoho ctvrtleti v kazdem roce a jen z nekolika (priblizne 20) cisel!
Presne udaje byste si musela ziskat sama: k prezencnimu studiu ho muzete dostat do vseobecne studovny NK (sign.: 54 A 1998).