Stránský - Zdivočelá země

Text dotazu

Dobrý den, v kterém roce napsal J. Stránský román Zdivočelá země. V katalozích jsem našla rok vydání 1991. Je možné, že román vznikl dříve a vyšel v samizdatu? Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

román Zdivočelá země byl napsán, resp. dokončen v r. 1970, ale zůstal v rukopise až do vydání v r. 1991 (Lidové nakladatelství).