Steriani

Text dotazu

dobry den. Mam zenu s řeckym jmenem a stale nevime kdy ma svatek. prosim nemuzete nekde zjistit podle řeckeho kalendaře kdy slavi svatek steriani. Dekuji za ochotu a preji hezky den.

Odpověď

Dobry den, odkaz na recky kalendar krestni jmeno Vasi zeny neuvadi.
http://www.rhodes.estranky.cz/clanky/kalendar-reckych-jmen

Podle statistiky Ministerstva vnitra CR - cetnost jmen v CR je nositelek krestniho jmena Steriani v CR 13.

Je-li mozna i podoba jmena Steriani = Stergiani, tak zde je informace primo z Recka:
Stergios (M) - Stergiani (Ž) - neexistuje pravoslavný svatý téhož jména, a proto slaví svátek sv. Stylianose 26.11. obdobně jako Stelios a Stella.