stěhování do Ameriky

Text dotazu

Dobrý den, prosím vás, dá se zjistit jména lidí, kteří se stěhovali z Chrudimska do Ameriky, konkrétně z let cca 1880-1900 z Pusté Kamenice - Bouškovi a ze Širokého Dolu Andrlovi.
Děkuji předem.

Odpověď

Dobrý den,

lodě s imigranty do Ameriky přistávaly mezi lety 1892-1954 povětšinou na malém ostrůvku u New Yourku s názvem Ellis Island. Zde fungovala přistěhovalecká stanice.  Prostřednictvím níže uvedené databáze je možné dohledat osoby, které přes tuto základnu prošly. Vyhledávání je možné dle křestního jména a příjmení. Je třeba ovšem počítat s tím, že při zápisu cizích jmen pro Američany docházelo často ke zkomolení jména. Příjmení i jména jsou zde uvedena bez diakritiky.

Webová stránka s databází přistěhovalců, kteří prošli přes Elis Island:  http://www.libertyellisfoundation.org/passenger

Pro přístup k plným textům dokumentů o pasažérech a lodích, na kterých připluli, je třeba se bezplatně přihlásit.