Stavovské divadlo za Protektorátu

Text dotazu

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda za Protektorátu bylo v provozu Stavovské divadlo - myslím, že ano :-) A jak se jmenovalo. Už jsem se s tím setkala, ale už to nemohu najít, často je zaměňováno s "Německou poperou" tedy dnešní Státní operou.
Děkuji a zdravím Vás

Odpověď

Dobrý den,

Stavovské divadlo se za okupace (tedy protektorátu 1939 - 1945) jmenovalo Ständetheater. Pokud byste měla zájem o další informace o historii Stavovského divadla, zasíláme Vám odkaz na hlavní stránky Stavovského divadla, kde jsou i informace o jeho historii. http://www.stavovskedivadlo.cz/historie/

Zdroje:

* JUST, Vladimír a kol. Česká divadelní kultura 1945 - 1989 v datech a souvislostech. Praha : Divadelní ústav, 1995. ISBN 80-7008-056-6.
* BROCKETT, O. G. Dějiny divadla. 8. vyd. Praha : Nakladatelství lidové noviny, 1999. ISBN 80-7106-364-9.
* BRAUNECK, Manfred; SCHNEILIN, Gérard. Teater lexikon. Germany : Rowohlt, 1986. ISBN 3-498-00508-1.
* BENEŠOVÁ, Zdeňka; SOUČKOVÁ, Taťána; FLÍDROVÁ, Dana. Stavovské divadlo : historie a současnost. Praha : Národní divadlo, 2000. ISBN 80-90222183-7-7.
* http://www.stavovskedivadlo.cz/historie/