stavební materiály

Text dotazu

Ceny stavebních materiálů v roce 1981 až 1985. Cena 1 ks. plné cihly, cena 1 ks. hurdisky, atd.

Odpověď

Dobrý den, ceny stavebnin naleznete v Katalogu výrobků pro stavební část staveb (základní řada, svazek 25, Československé středisko výstavby a architektury, listopad 1984). a dále v Přehledu výrobků pro stavební část staveb, který vycházel od r. 1983 vždy ročně.
Uvedené publikace jsou ve fondech NK ČR a je možné je objednat do studovny prostřednictvím naskenovaných katalogů Katif.
V uvedeném katalogu pro r. 1984 začínají ceny cihel u 0,75/0,91 (maloobchodní/velkoobchodní cena za kus) pro nejjednodušší cihlu (Cihla vápenopísková VCP). Vzhledem technické povaze textu ale nejsme s to podat podrobné informace a bylo by vhodnější, kdybyste si publikace prošel sám.
Pokud jde o hurdisky, našel byste je patrně v jiném svazku katalogu (zřejmě sv. 3, 1984, konstrukce stěn, stropů, schodišť, střech), popř. v Přehledu.

Prameny:
Přehled výrobků pro stavební část staveb. 1983. -- Praha : Čs. středisko výstavby a architektury, 1983. (dále r. 1979, 1984-1990), (objednat lze přes http://katif.nkp.cz/ - Generální katalog III > A - ŽY > 091: PŘEHLED/O - PŠ > zázn. č. 83)

Katalog výrobků pro stavební část staveb : Cihly, tvárnice. -- Praha : Československé středisko výstavby a architektury, 1984. -- 88 s. : obr. ; 4°. -- (Československý katalog pro výstavbu. Základní řada ; Sv. 25/1984)Generální katalog III > A - ŽY > 057: KATALOG/C - KK > 05700174.