Stavba přehrad

Text dotazu

Jakým způsobem se staví přehrady? Jak se zajistí, že u stavby "nepřekáží" voda?

Odpověď

Základní a zároveň zajímavé informace můžete nalézt např. v časopise 21. století v článku S miliony tun vody za zády od Michala Novotného. Kromě jiného obsahuje i kapitolku Jak se staví přehrada, kde se dozvíte, jak se pracuje s vodou při stavbě přehrady. Celý článek si můžete přečíst na: http://www.21stoleti.cz/view.php?cisloclanku=2004041802 .

Pro více informací můžete nahlédnout také do níže uvedených publikací. Pod jednotlivými dokumenty je vždy uvedeno, ve které knihovně si můžete publikaci půjčit. K nalezení záznamů jsme použili souborný katalog ČR www.caslin.cz s použitím slov do vyhledávacího pole: "přehrady stavba". Pokud pro Vás není ani jedna z níže uvedených knihoven dostupná, obraťte se na svou nejbližší knihovnu, která Vám zprostředkuje zapůjčení titulu přes meziknihovní výpůjční službu.

1. Hydrotechnické stavby 10 : Přehrady / Vojtěch Broža, Ladislav Satrapa. -- 1. vyd. -- Praha : ČVUT, 2000
Národní knihovna ČR -- prezenčně
Státní technická knihovna
StavF ČVUT - Ústřední knihovna Praha
Moravská zemská knihovna Brno
Jihočeská vědecká knihovna České Budějovice
Studijní a vědecká knihovna Hradec Králové
Vědecká knihovna Olomouc
Moravskoslezská vědecká knihovna Ostrava
Studijní a vědecká knihovna Plzeň

2. Přehrady / Autoři: Ladislav Votruba, Vojtěch Broža, Iva Kazda. -- Dotisk [1.] vyd.. -- Praha : ČVUT, 1979. -- 332 s. : obr. a tb. ; 4°
Dostupnost:
Národní knihovna ČR - prezenčně*

3. Přehrady : Určeno pro posl. fak. stavební / Autoři: Ladislav Votruba, Vojtěch Broža, Ivo Kazda. -- 1. vyd.. -- Praha : ČVUT, 1978. -- 332 s. ; 4°
Dostupnost:
Národní knihovna ČR
Vědecká knihovna Olomouc

4. Stavba přehrady : Komplexní mechanisace betonářských prací : Určeno inž. a technikům v projekci a na stavbách / Zprac. Gustav Pavlík a Viktor Chandži s kolektivem. -- 1. vyd.. -- Praha : SNTL, 1955. -- 359, [1] s. : [25] s. obr. příl. ; 8°
Dostupnost:
Národní knihovna ČR - prezenčně*
Moravská zemská knihovna Brno

5. Stavba údolní přehrady na řece Dyji ve Vranově / napsal Karel Navrátil. -- Vranov : H. Nedvěd, 1931. -- 16 s. ; 8°
Dostupnost:
Vědecká knihovna Olomouc

6. Stavba vodních děl : Zemní a kamenité přehrady : Seznam kniž. a čas. literatury / Sest. Jiří Holeňa a Milada Pokorná ; [Předml.:] J. Čištín. -- Brno : Státní technická knihovna, 1964. -- 23, [1] s. ; 8°
Dostupnost:
Národní knihovna ČR - prezenčně*
Vědecká knihovna Olomouc

7. Vybrané teoretické problémy stavby zemných hrádzí.. -- 1. vyd.. -- Bratislava : Vydavateľstvo Slovenskej akadémie vied, 1964. -- 259 s., 156 obr.
Dostupnost:
Akademie věd ČR - Ústav pro hydromechaniku

(* publikaci je možno studovat pouze ve studovně dané knihovny)