Statistiky zaniklých knihoven (Liberec)

Text dotazu

Dobrý den, píši diplomku o knihovnách v Liberci a potřebovala bych statistické údaje o již zaniklých podnikových knihovnách (např. Textilana, Skloexport atd.), je tato statistika dostupná v NK, případně kam se mám obrátit? Děkuji Zizienová

Odpověď

Dobrý den,

statistiky některých podnikových knihoven lze dle sdělení pracovníku z Knihovny knihovnické literatury vyhledat v jejich databázi - KKL( http://sigma.nkp.cz/F ). Zde si vyhledáte literaturu týkající se podnikových knihoven a pokud zde budou publikace, které odpovídají Vašim požadavkům, lze poté dohledat přímo v dokumentu statistiky /popř. můžete použít obrácený postup při vyhledávání (my ani kolegové z KKL Vám nemůžeme tuto rešerši literatury poskytnout, jelikož se jedná o literaturu k diplomové práci).
Pokud v této bázi nenaleznete žádné vhodné publikace, obraťte se na regionální instituce v Libereckém kraji, které mohou vlastnit archivy zaniklých podniků. Jednalo by se především o Krajskou vědeckou knihovnu v Liberci- http://www.kvkli.cz . Poslední možností by bylo kontaktovat přímo osoby, které působily v knihovně podniků či byly pověřené administrativou podniků, o jejichž statistiky máte zájem.

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

05.12.2007 12:43

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu