Statistiky zaniklých knihoven (Liberec)

Text dotazu

Dobrý den, píši diplomku o knihovnách v Liberci a potřebovala bych statistické údaje o již zaniklých podnikových knihovnách (např. Textilana, Skloexport atd.), je tato statistika dostupná v NK, případně kam se mám obrátit? Děkuji Zizienová

Odpověď

Dobrý den,

statistiky některých podnikových knihoven lze dle sdělení pracovníku z Knihovny knihovnické literatury vyhledat v jejich databázi - KKL( http://sigma.nkp.cz/F ). Zde si vyhledáte literaturu týkající se podnikových knihoven a pokud zde budou publikace, které odpovídají Vašim požadavkům, lze poté dohledat přímo v dokumentu statistiky /popř. můžete použít obrácený postup při vyhledávání (my ani kolegové z KKL Vám nemůžeme tuto rešerši literatury poskytnout, jelikož se jedná o literaturu k diplomové práci).
Pokud v této bázi nenaleznete žádné vhodné publikace, obraťte se na regionální instituce v Libereckém kraji, které mohou vlastnit archivy zaniklých podniků. Jednalo by se především o Krajskou vědeckou knihovnu v Liberci- http://www.kvkli.cz . Poslední možností by bylo kontaktovat přímo osoby, které působily v knihovně podniků či byly pověřené administrativou podniků, o jejichž statistiky máte zájem.