statistika periodik

Text dotazu

Dobrý den, mám dotaz ohledně v současnosti vydávaných novin a časopisů. Statistický úřad zpřístupnil informace o počtu vydaných novin a časopisů v roce 2002. Konečné číslo je 3 363 periodik. Lze nějakým způsobem nalézt jmenný seznam těchto novin a časopisů, popřípadě jejich žánrové roztřídění? Zpracovávám toto téma na diplomovou práci.

Odpověď

Existuje statistika periodik, kterou zpracovává Národní knihovna a vydávána je prostřednictvím Ministerstva kultury - v ní jsou periodika za dané roky strukturována podle obsahu a dalších kritérií. Přístupná je jednak v tištěné podobě (Statistika kultury, Praha: Informační a poradenské středisko pro místní kulturu, Centrum informací o kultuře), vychází od r. 1998. Na internetu jsou ročenky i příslušné údaje přístupné na adrese:
http://www.nipos-mk.cz/statistika/default.asp?id=54.
Se seznamem periodik za daný rok je to horší. Národní knihovna zpracovává jen statistický přehled o počtu. Částečné údaje lze získat z elektronického katalogu NK (báze NKC), ale katalogizační záznamy jsou strukturované tak, že přesný seznam odpovídající statistikám získat nelze.

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

17.01.2008 14:43

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu